Zákaznická podpora:+420 725 705 710info@veledilo.cz
Měna
CZK

5 tipů na dárek pro milovníky pyrografie

Návrh bez názvu (7)

Umělecká metoda známá jako pyrografie nebo vypalování do dřeva je stále oblíbenějším koníčkem celé řady lidí s kreativním duchem. Prostřednictvím této metody je možné vytvářet originální dárky, upomínkové předměty, dekorace, anebo prostě jen pro radost ozdobit dřevěné předměty denní potřeby. Umělci se nemusí dokonce omezovat pouze na dřevo coby základní materiál, vypalovat lze i do kůže či korku. Pokud i vy máte mezi svými blízkými či přáteli nějaké nadšené příznivce pyrografie, budou se vám jistě hodit tipy na dárky, které je nepochybně potěší.

1. Brenn-Peter Royal

Smyčková vypalovací stanice Brenn-Peter Royal je tím nejlepším, co lze na trhu s vypalovačkami do dřeva sehnat. Stanice umožňuje použít dvě samostatně regulovatelná vypalovací pera. Teplotu jejich hrotů lze nastavit až do 800°C u jednoho a do 1000°C u druhého z nich.

Stanice nabízí nekompromisní výkon, který si poradí s jakýmkoliv druhem dřeva. Vypalovací pera jsou navíc velmi dovře ovladatelná a umožňují opravdu precizní práci. Se stanicí je samozřejmě dodáváno veškeré příslušenství pro údržbu a sada náhradních vypalovacích hrotů.

bren-peter-royal

Vypalovačka do dřeva Brenn-Peter Royal

 2. Vypalovačka do dřeva TT-4

Tato smyčková vypalovací stanice nabízí skvělý poměr cena/výkon a její parametry a možnosti ocení začínající i pokročilejší umělci. Výkon 60 W je dostatečně vysoký na to, aby si poradil se všemi druhy dřeva včetně těch tvrdých, manuální regulace teploty hrotu zase umožní přesné nastavení potřebných podmínek a digitální displej potom jejich kontrolu.

Vypalovačka je dodávána s širokou sadou náhradních hrotů a dalším příslušenstvím. Vypalovačku do dřeva TT-4 nepochybně ocení každý člověk s kreativní duší, neboť mu pro realizaci jeho kreativních nápadů poskytne vše, co potřebuje.

tt4

Vypalovačka do dřeva TT-4 (60W) + 20 nástavců

 3. Velká sada překližek (5xA5 + 5xA4 + 5xA3)

Překližka je pro pyrografii velmi dobrým materiálem, neboť umožňuje začínajícím i pokročilým příznivcům této umělecké metody snadnou a precizní tvorbu motivů a obrázků. V této velké sadě naleznou po pěti překližkách z kvalitního březového a topolového dřeva ve velikostech A5, A4 a A3.

Díky této sadě budou mít začátečníci možnost zkoušet si veškerá zákoutí pyrografie a jejích technik, ti zkušenější potom na kvalitním podkladovém materiálu budou moci vytvořit dílo, které posléze třeba ozdobí váš byt.

 sada-preklizek

Sada překližek 4 mm (topol B/BB) 5 x A3, 5 x A4, 5 x A5

 4. Masivní plát olše

Oválný plát dřeva z olše je jedinečným podkladem pro tvorbu motivů či obrazců, které mohou posléze sloužit jako originální dekorace. Tento masivní plát o rozměrech 36 x 17 x 1 cm je sám o sobě velmi hezký a s vypáleným obrázkem se bude vyjímat všude tam, kam mu dá umělec místo.

Tento masivní plát z olše charakterizuje špičková kvalita povrchu, který je pro vypalování dokonale připravený.

 olše-ovál

Dřevěný plát oválný 36 x 17 x 1 cm (olše masiv)

 5. Vánoční set figurek z překližky

Mezi příznivci pyrografie jsou překližkové figurky velmi populární, neboť představují základ, ze kterého lze zdobením vytvořit krásné dárkové a upomínkové předměty. Takovýto vánoční set dřevěných figurek je pro milovníka pyrografie skvělým vánočním dárkem, který jej nepochybně zabaví na mnoho zimních večerů.

vanocni-set-figurek

Dřevěné vánoční ozdoby 5 kusů