Zákaznická podpora:+420 725 705 710info@veledilo.cz
Měna
CZK

Oživení Vámi vypáleného díla pomocí barev

barvy4

O popularitě výrobků ze dřeva ozdobených vypálenými motivy svědčí nejen nespočet dárkových a upomínkových předmětů či kusů ozdobeného dřevěného nádobí na nejrůznějších řemeslných trzích, ale také neustále se zvyšující počet zájemců o koupi vypalovaček do dřeva. S jejich pomocí lze skutečně vytvořit krásně vypadající předměty ze dřeva coby přírodního materiálu. Se samotnou vypalovačkou si tak můžete vytvořit opravdu zajímavé věci. Všechny mají ale jednu společnou vlastnost: logicky nejsou barevné. I to lze ale napravit.

Vypalování a barvy

Obrázky nebo motivy vzniklé vypálením do dřeva pracují pouze s původní barvou dřeva a černou barvou na místech, kde se dřeva dotkla vypalovačka. I tato kombinace je velmi efektní a většina tvůrců u ní zůstává, neboť není důvod na ní cokoliv měnit. Pokud ale dáváte přednost barevnějším obrázkům, není důvod proč své vypálené vzory nevybarvit. I to je možné a není to nikterak složité.

Vnitřní části obrysů, které vypalováním vytvoříte, lze buď vystínovat přímo vypalovačkou (jedná se o další metodu vedoucí k velmi efektním výsledkům), anebo vybarvit. K tomuto účelu slouží barvy a laky na dřevo, které lze mimo jiné sehnat v každém dobrém obchodě nabízejícím vybavení pro pyrografii. Barvit lze dřevěné povrchy různými způsoby, používat lze obyčejné pastelky, stejně jako fixy či akrylové barvy apod.

barvy6

Barvy na dřevo

Proč obrázky vybarvovat?

Důvody pro vybarvování vypálených obrázků jsou jasné, obrázek bude živější, ještě originálnější a díky barvám je možné dodat mu přesně takovou atmosféru, jakou si představujete. Barevné provedení jednotlivých výrobků je může učinit vhodnějšími do moderních interiérů.

Je jen na každém konkrétním tvůrci, jakou podobu chce svému dílu vtisknout. Možnost barvení mu každopádně dává ještě širší možnosti.