Zákaznická podpora:+420 725 705 710info@veledilo.cz
Měna
CZK

Oživení Vámi vypáleného díla pomocí barev

barvy4

O popularitě výrobků ze dřeva ozdobených vypálenými motivy svědčí nejen nespočet dárkových a upomínkových předmětů či kusů ozdobeného dřevěného nádobí na nejrůznějších řemeslných trzích, ale také neustále se zvyšující počet zájemců o koupi vypalovaček do dřeva. S jejich pomocí lze skutečně vytvořit krásně vypadající předměty ze dřeva coby přírodního materiálu. Se samotnou vypalovačkou si tak můžete vytvořit opravdu zajímavé věci. Všechny mají ale jednu společnou vlastnost: logicky nejsou barevné. I to lze ale napravit.

Vypalování a barvy

Obrázky nebo motivy vzniklé vypálením do dřeva pracují pouze s původní barvou dřeva a černou barvou na místech, kde se dřeva dotkla vypalovačka. I tato kombinace je velmi efektní a většina tvůrců u ní zůstává, neboť není důvod na ní cokoliv měnit. Pokud ale dáváte přednost barevnějším obrázkům, není důvod proč své vypálené vzory nevybarvit. I to je možné a není to nikterak složité.

Barvy na dřevo

Barvy na dřevo jsou speciálně vyvinuty pro snadné nanášení na dřevěné povrchy a pro dlouhou trvanlivost. Akrylové barvy na dřevo jsou oblíbené díky své krycí schopnosti, rychlému schnutí a odolnosti. Můžete je používat pro vytváření živých a pestrých vzorů, které zůstanou krásné i po mnoha letech. V naší nabídce naleznete širokou paletu barev na dřevo, které vám umožní dát vašim projektům osobitý a profesionální vzhled.

Fixy na dřevo

Fixy na dřevo představují praktickou a jednoduchou možnost, jak přidat barvy do vašich vypálených děl. Díky jejich přesnému hrotu je můžete používat pro detailní práce a jemné linky. Speciální složení inkoustu zajišťuje, že barvy dobře přilnou k povrchu dřeva a jsou odolné proti vyblednutí. Fixy na dřevo jsou ideální pro rychlé a snadné barvení menších ploch nebo detailů, které chcete zvýraznit.

Pastelky na dřevo

Pastelky na dřevo jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí mít nad barvením absolutní kontrolu. Umožňují postupné vrstvení a míchání barev přímo na dřevěném povrchu, což poskytuje velkou flexibilitu při tvoření. Pastelky jsou vhodné pro jemné stínování i syté barevné plochy. V naší nabídce naleznete pastelky v různých odstínech, které jsou navrženy tak, aby dobře přilnuly k dřevu a vydržely dlouho krásné.

Laky na dřevo

Laky na dřevo jsou ideálním prostředkem k ochraně a zvýraznění barev vašich vypálených a vybarvených děl. Po aplikaci laku se povrch stává odolnějším vůči vnějším vlivům, jako je vlhkost a mechanické poškození. Existuje mnoho druhů laků, včetně matných, pololesklých a lesklých variant, které dodají vašim dílům ten správný finální vzhled. Kvalitní lak na dřevo nejen ochrání vaši práci, ale také zvýrazní barvy a dodá jim hloubku a intenzitu.

barvy6

Barvy na dřevo

Proč obrázky vybarvovat?

Důvody pro vybarvování vypálených obrázků jsou jasné, obrázek bude živější, ještě originálnější a díky barvám je možné dodat mu přesně takovou atmosféru, jakou si představujete. Barevné provedení jednotlivých výrobků je může učinit vhodnějšími do moderních interiérů.

Je jen na každém konkrétním tvůrci, jakou podobu chce svému dílu vtisknout. Možnost barvení mu každopádně dává ještě širší možnosti.